Belka
Niedziela, 4 Czerwca 2023   imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OPONEO PL: 34% wzrost przychodów w III kwartale 2017

Data publikacji: 2017-11-10, Data modyfikacji: 2017-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
OPONEO PL: 34% wzrost przychodów w III kwartale 2017

W III kwartale 2017 roku Grupa OPONEO PL, dzięki 29% wzrostowi sprzedaży opon, uzyskała przychody ze sprzedaży wyższe o 34% niż w III kwartale 2016 roku, które wyniosły 109,5 mln zł. Narastająco za trzy kwartały 2017 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 406 mln zł.

W III kwartale 2017 roku Grupa OPONEO PL sprzedała w sumie 408,9 tys. opon, tj. o 29% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrosła również sprzedaż felg. W III kwartale 2017 roku Grupa OPONEO PL sprzedała o 43% więcej felg aluminiowych i stalowych niż w III kwartale roku poprzedniego.

Wzrosty te przyczyniły się bezpośrednio do uzyskania wyższych o 34% przychodów ze sprzedaży, które ukształtowały się na poziomie 109,5 mln zł wobec 81,8 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku - informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO PL S.A. Wpływy z tytułu sprzedaży opon wyniosły 96,9 mln zł i stanowiły 89% całości przychodów z tytułu sprzedaży towarów.

Przychody z zamówień krajowych wzrosły o 48% w stosunku do III kwartału 2016 roku. Ich udział w przychodach ogółem za III kwartał 2017 roku wzrósł o 7,1 p.p. Przychody ze sprzedaży zagranicznej stanowiły 25% przychodów ogółem i wyniosły 27,3 286 mln zł.

Przychody ze sprzedaży za trzy kwartały 2017 roku wzrosły w sumie o 26% w stosunku do przychodów za porównywalny okres 2016 roku i wyniosły 406 mln zł.

 Grupa OPONEO PL zanotowała 3,9 mln zł zysku netto wobec 8,3 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2016 roku. Wpływ na różnicę w wyniku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego miało jednorazowe zdarzenie w III kwartale 2016 roku tj. transakcja sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elektroda pl. Wynik na tej transakcji uzyskany w 2016 roku wyniósł 12,5 mln zł. W III kwartale 2017 roku rozliczona została druga i ostatnia rata na kwotę 2,8 mln zł ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elektroda pl, która wpłynęła na wynik III kwartału 2017 roku.

Dla Grupy OPONEO PL najważniejszym okresem, ze względu na sezon wymiany opon na zimowe, jest IV kwartał. Spółka podała do wiadomości ostatnio wstępne, jednostkowe przychody za październik, które wyniosły 96 mln zł i wzrosły o 20% w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych w październiku 2016 roku. Jednocześnie Zarząd Spółki spodziewa się, że przychody za miesiąc listopad będą rekordowe w tym roku.

Oponeo, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Oponeo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolbuszowski - powiat w północno - zachodniej części  województwa podkarpackiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa - siedziba powiatu, Majdan Królewski, Niwiska oraz Raniżów, zajmując powierzchnię 773,93 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nil, rezerwaty przyrody („Buczyna”, Jaźwiana Góra” i Zabłocie), Obszary Chronionego Krajobrazu (Mielecko – kolbuszowsko – Głogowski z piaskowymi wydmami tworzącymi górki: Górę Biesiadną i Cygańską oraz obszar Sokołowski – Wilczowolski); ścieżki rowerowo – przyrodnicze („Białkówka”, „Dymarka”, „Maziarnia” i „Świerczówka”) oraz ścieżki dydaktyczne („Berówka”, „Huta Komorowska”, „Rozalin” i „Zielony Szlak” na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba).  Do atrakcji turystycznych zaliczają się także liczne muzea: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie, Dom Pamięci w Weryni, Izba Pamięci w Trzęsówce, Izba Pamięci – Muzeum Szkolnictwa z przełomu XIX i XX wieku oraz Izba Regionalna zespołu ludowego Mazurzanie.     

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, stolarskim oraz budowlano - ceramicznym. Znaczny wpływ na kształtowanie gospodarki tego regionu ma również przetwórstwo rolno – spożywcze, w tym produkcja zdrowej żywności.

  Przez powiat przebiegają: autostrada A4 oraz droga krajowa nr 9.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola