Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dziennikarze, aktorzy i muzycy. Nie uwierzysz, ale...

Data dodania: 2018-10-03
Znani muzycy, dziennikarze i aktorzy. Zobacz jakie sławy urodziły się i wychowały w województwie podkarpackim. więcej »
 
 

TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć...

Data dodania: 2018-10-02
Jak zwiększyć zdolność kredytową? O tym, że bank uwzględnia przy jej obliczaniu nasze dochody i koszty utrzymania, wie każdy. Istnieją też jednak mniej znane, a s... więcej »
 
 

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Ostatnia...

Data dodania: 2018-10-02
Tylko do niedzieli można zgłaszać drużyny chłopców i dziewczynek do XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największych takich rozgr... więcej »
 
 

Wrotkarnia WyWrotki w centrum Rzeszowa już otwarta...

Data dodania: 2018-09-29
Pierwsza w Rzeszowie wrotkarnia już otwarta. Każdy może przyłączyć się do zabawy. To świetna rozrywka na długie jesienne wieczory. więcej »
 
 

MPK w Rzeszowie odbudowało od podstaw autobus Jelcz...

Data dodania: 2018-09-27
To będzie prawdziwa motoryzacyjna perełka. Z okazji 70-lecia istnienia komunikacji miejskiej w Rzeszowie, MPK odbudowało od podstaw wspaniały egzemplarz Jelcza PR110. Pochodzi on z 1982 roku ... więcej »
 
 

Festiwal "Źródła Pamięci....

Data dodania: 2018-09-26
W środę w Rzeszowie otwarty został Festiwal "Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor 2018". To już ósma edycja imprezy. Sprawdźcie co będzie si... więcej »
 
 

MPK Rzeszów bezpłatne dla wszystkich. W piątek i...

Data dodania: 2018-09-26
W piątek i w sobotę w Rzeszowie będzie można za darmo jeździć autobusami komunikacji miejskiej. Akcja dotyczy wszystkich pasażerów. więcej »
 
 

Przemyśl ma jedną z najstarszych w Polsce...

Data dodania: 2018-09-26
Drewniana cerkiew greckokatolicka na Kruhelu Wielkim w Przemyślu wybudowana została w 1630 roku. Częściowo zrekonstruowana przed kilkoma laty. Jest jednym z najstarszych tego typu zabytk&oacut... więcej »
 
 

Przemyska Dycha pobiegła już szósty raz. Trasę...

Data dodania: 2018-09-23
Blisko 700 osób z całej Polski wzięło udział w 6. Edycji biegu ulicznego „Przemyska Dycha” na dystansie 10 km. Miłośnicy zdrowego trybu życia rywalizowali w k... więcej »
 
 

Kopiec Tatarski - obowiązkowy punkt wycieczki po...

Data dodania: 2018-09-21
Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) według legendy usypany został przez Tatarów jako mogiła. Inna z legend mówi, że kopiec jest grobem założyciela Przemyśla (VII wiek) ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 227
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolbuszowski - powiat w północno - zachodniej części  województwa podkarpackiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa - siedziba powiatu, Majdan Królewski, Niwiska oraz Raniżów, zajmując powierzchnię 773,93 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nil, rezerwaty przyrody („Buczyna”, Jaźwiana Góra” i Zabłocie), Obszary Chronionego Krajobrazu (Mielecko – kolbuszowsko – Głogowski z piaskowymi wydmami tworzącymi górki: Górę Biesiadną i Cygańską oraz obszar Sokołowski – Wilczowolski); ścieżki rowerowo – przyrodnicze („Białkówka”, „Dymarka”, „Maziarnia” i „Świerczówka”) oraz ścieżki dydaktyczne („Berówka”, „Huta Komorowska”, „Rozalin” i „Zielony Szlak” na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba).  Do atrakcji turystycznych zaliczają się także liczne muzea: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie, Dom Pamięci w Weryni, Izba Pamięci w Trzęsówce, Izba Pamięci – Muzeum Szkolnictwa z przełomu XIX i XX wieku oraz Izba Regionalna zespołu ludowego Mazurzanie.     

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, stolarskim oraz budowlano - ceramicznym. Znaczny wpływ na kształtowanie gospodarki tego regionu ma również przetwórstwo rolno – spożywcze, w tym produkcja zdrowej żywności.

  Przez powiat przebiegają: autostrada A4 oraz droga krajowa nr 9.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola