Belka
Niedziela, 4 Czerwca 2023   imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Franciszek Batory w TVP Historia

Franciszek Batory w TVP Historia

Data dodania: 2022-04-12
Pan Franciszek Batory z Kolbuszowej wystąpił w programie Telewizji Polskiej pn. „Rodziny Wyklętych mają głos”.  Jest to cykl reportaży z rodzinami Żołnierzy Niezłomnych. więcej »
 
Przedświątecznie w skansenie

Przedświątecznie w skansenie

Data dodania: 2022-04-02
W drugi weekend kwietnia jest Niedziela Męki Pańskiej. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na mszę św. i warsztaty! więcej »
 
Wiosenne sprzątanie miasta

Wiosenne sprzątanie miasta

Data dodania: 2022-03-23
W Kolbuszowej trwają coroczne pozimowe porządki.  więcej »
 
 

Te hity wystroju wnętrz PRL były w każdym domu....

Data dodania: 2019-07-08
Kryształy na meblościance, dziergana serwetka na telewizorze... W czasach PRL-u te kultowe ozdoby wnętrz mieli praktycznie wszyscy. Dziś wiele z nich powraca do łask. Sprawdź, czy je... więcej »
 
 

Wakacje z dzieckiem? "Niemapa" Bieszczad może...

Data dodania: 2019-07-05
Bieszczady to świetne miejsce, by na chwilę zapomnieć o codzienności. Co jednak, jeżeli chcemy na wycieczkę zabrać również swoje pociechy? O to, żeby się t... więcej »
 
 

Bociania rodzina uratowana! Ranny bocian z w Hucisku...

Data dodania: 2019-07-03
Podczas silnej wichury w Hucisku (gm. Niwiska) bocian wypadł z gniazda, poważnie raniąc sobie skrzydło. Pozostawił bez opieki trójkę młodych. Na ratunek ptasiej rodzinie ... więcej »
 
 

Nordic walking na receptę. Jedyny taki projekt w...

Data dodania: 2019-07-02
I nie powinno to dziwić, bo Kolbuszowa jest stolicą NW na Podkarpaciu. Chodzenie z kijkami w żadnym mieście nie jest tak popularne jak tutaj. więcej »
 
 

Ponad 100 ton azbestu udało się usunąć w...

Data dodania: 2019-07-02
Miasto pomaga mieszkańcom w usuwaniu azbestu z posesji. Z dofinansowania gminy, które pokrywa połowę kosztów, skorzystało w tym roku kilkadziesiąt rodzin. więcej »
 
 

Tłumy na Pucharze Polski w Nordic Walkingu w Weryni...

Data dodania: 2019-07-02
Tylko na samym Pucharze Polski Nordic Walking było sporo ponad tysiąc osób. Przyjechały niemalże z całej Polski. Tłumy bawiły się też na Dniach Kolbuszowej. więcej »
 
 

Ulewne deszcze nie przerwały inwestycji - wszystko...

Data dodania: 2019-07-02
Roboty prowadzone są w wielu miejscach na terenie gminy. I wkrótce ruszą kolejne. Miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargów na kilka dużych inwestycji. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 244
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolbuszowski - powiat w północno - zachodniej części  województwa podkarpackiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa - siedziba powiatu, Majdan Królewski, Niwiska oraz Raniżów, zajmując powierzchnię 773,93 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nil, rezerwaty przyrody („Buczyna”, Jaźwiana Góra” i Zabłocie), Obszary Chronionego Krajobrazu (Mielecko – kolbuszowsko – Głogowski z piaskowymi wydmami tworzącymi górki: Górę Biesiadną i Cygańską oraz obszar Sokołowski – Wilczowolski); ścieżki rowerowo – przyrodnicze („Białkówka”, „Dymarka”, „Maziarnia” i „Świerczówka”) oraz ścieżki dydaktyczne („Berówka”, „Huta Komorowska”, „Rozalin” i „Zielony Szlak” na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba).  Do atrakcji turystycznych zaliczają się także liczne muzea: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie, Dom Pamięci w Weryni, Izba Pamięci w Trzęsówce, Izba Pamięci – Muzeum Szkolnictwa z przełomu XIX i XX wieku oraz Izba Regionalna zespołu ludowego Mazurzanie.     

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, stolarskim oraz budowlano - ceramicznym. Znaczny wpływ na kształtowanie gospodarki tego regionu ma również przetwórstwo rolno – spożywcze, w tym produkcja zdrowej żywności.

  Przez powiat przebiegają: autostrada A4 oraz droga krajowa nr 9.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola