Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolbuszowa skansen

 
Zobacz inne Filmy z POLSKI: youtu.be/n9XnEtAkQ_A?list=PL-oXHm_vZOTR182hoq8CFwMerKLl8Wb_q Filmy z ZAGRANICY: youtu.be/orNiBuZ8XBg?list=PL-oXHm_vZOTRcAntFw-eNV5MSNVtTqHL2 Tiny house: youtu.be/3nMCFtQBX-0?list=PL-oXHm_vZOTQmBbqprZNSGWIzSwRYYuCt Filmy w 360: youtu.be/CNviYUYxQlE?list=PL-oXHm_vZOTTqZK569Lkit1q5V3oTW9TY Wspomnienia zgrane z VHS: youtu.be/V9KLB7--Z_M?list=PL-oXHm_vZOTQYOavkYOHflvxbQw_tyuho Zapraszam na FB: facebook.com/poszukiwaczeatrakcji Niedzielny wypad do skansenu w Kolbuszowej. Trafiliśmy na XX prezentacje twórczości ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, gdzie mogliśmy zobaczyć w jaki sposób wyglądały codzienne czynności w XIX wieku. Film trochę przydługawy ale nie wiedziałem co obciąć :). Miłego oglądania.

 


Pogromcy Nudy
 
Data pliku video: 2016-07-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolbuszowski - powiat w północno - zachodniej części  województwa podkarpackiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa - siedziba powiatu, Majdan Królewski, Niwiska oraz Raniżów, zajmując powierzchnię 773,93 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nil, rezerwaty przyrody („Buczyna”, Jaźwiana Góra” i Zabłocie), Obszary Chronionego Krajobrazu (Mielecko – kolbuszowsko – Głogowski z piaskowymi wydmami tworzącymi górki: Górę Biesiadną i Cygańską oraz obszar Sokołowski – Wilczowolski); ścieżki rowerowo – przyrodnicze („Białkówka”, „Dymarka”, „Maziarnia” i „Świerczówka”) oraz ścieżki dydaktyczne („Berówka”, „Huta Komorowska”, „Rozalin” i „Zielony Szlak” na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba).  Do atrakcji turystycznych zaliczają się także liczne muzea: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie, Dom Pamięci w Weryni, Izba Pamięci w Trzęsówce, Izba Pamięci – Muzeum Szkolnictwa z przełomu XIX i XX wieku oraz Izba Regionalna zespołu ludowego Mazurzanie.     

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, stolarskim oraz budowlano - ceramicznym. Znaczny wpływ na kształtowanie gospodarki tego regionu ma również przetwórstwo rolno – spożywcze, w tym produkcja zdrowej żywności.

  Przez powiat przebiegają: autostrada A4 oraz droga krajowa nr 9.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola